Co to jest Gen Factor i jak działa?

Linia preparatów Gen Factor to odkrycie bioinżynierii tkankowej i biomedycznej. Są to innowacyjne preparaty do kompleksowej pielęgnacji i odbudowy skóry. Prototypem do ich stworzenia był preparat do leczenia stopy cukrzycowej, dlatego wykorzystywane są w terapiach trudno gojących się ran. Powstały one pod kierownictwem dr Wojciecha Karwowskiego, który jest członkiem licznych polskich oraz zagranicznych towarzystw naukowych. To innowacyjne rozwiązanie stosowane w medycynie i kosmetologii komórkowej. Dlaczego warto je stosować i jakie można uzyskać efekty zabiegowe?

Co to jest Gen Factor?

Preparaty Gen Factor to aktywne biologicznie produkty, które służą do kompleksowej odbudowy i regeneracji skóry. Składniki aktywne umieszczone są w biopolimerowej bazie hydrożelowej, co umożliwia efektywną i bezproblemową aplikację. Gen Factor stymuluje wzrost komórek i tkanek, dzięki czemu zachodzi proces gojenia głębokich uszkodzeń naskórka. Produkty Gen Factor są stworzone dla profesjonalistów. Muszą być stosowane na powierzchnię skóry, nie można ich stosować iniekcyjnie. Zabiegi z użyciem produktów Gen Factor można łączyć z zabgiegami takimi jak mikronakłuwanie skóry, RF Frakcyjny Mikroigłowy, fala dzwiękowa.

Dlaczego warto stosować Gen Factor?

Linia preparatów Gen Factor to innowacyjne preparaty do pielęgnacji skóry z różnymi problemami. Dzięki ich zastosowaniu można walczyć z szeregiem problemów na skórze klientów gabinetów kosmetycznych, na przykład z trądzikiem pospolitym, trądzikiem różowatym, przebarwieniami, łuszczycą, wrastającymi paznokciami i wiele innych. To co wyróżnia preparaty Gen Factor to ich niesamowita skuteczność oraz bezpieczeństwo w stosowaniu.

Jak działa Gen Factor?

Gen Factor wypuścił na rynek dwie innowacyjne linie preparatów do kompleksowej pielęgnacji skóry w gabinecie kosmetologicznym. Pierwsza na rynku pojawiła się linia hydrożeli Gen Factor Hydro, w której skład wchodzą cztery produkty, różniące się składnikami aktywnymi. 

  • GF 01 Modulator zawiera 2,2% transferryn oraz występujących z transferrynami towarzyszących frakcji peptydowych. Nadaje się do nakładania na skórę podrażnioną, po zabiegach kosmetycznych, łagodzi stan zapalny.
  • GF 02 Stymulator to preparat, który zawiera 7% immunizowanego colostrum, który zawiera laktoferynę, czynniki wzrostu oraz substancje bakteriostatyczne. Stymulator stymuluje skórę do regeneracji. Świetnie sprawdza się w terapiach anti-ageing.
  • GF 03, czyli Regenerator zawiera 1,6% transferyn oraz 5% immunizowanego colostrum. Może być stosowany na skórę po zabiegach z zastosowaniem bodźca fizykalnego np. fali radiowej, mikronakłuwania, ultradzwięków. GF 03 można stosować np. po terapiach kwasowych.
  • GF Base jest bioaktywnym żelem do pielęgnacji ciała. Można go łączyć z innymi preparatami Gen Factor. GF Base posiada silne właściwości nawilżające i wzmacnia efektywność wykonywanych zabiegów poprzez zwiększenie warstwy poślizgowej, zapobiegając tym samym zbyt szybkiemu odparowaniu preparatu właściwego.

Innowacja na rynku kosmetologicznym – Gen Factor pH

Gen Factor to marka, która prężnie się rozwija i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Z myślą o wciąż rozwijającym się rynku kosmetologicznym marka wprowadziła nową linię preparatów Gen Factor pH. Nowa linia to innowacyjne preparaty do pielęgnacji gabinetowej, jakich nie było wcześniej na rynku. Linia pH służy do uruchomienia szeregu reakcji biochemicznych w skórze. Preparaty oddziałują na macierz skórną, co pozwala na stworzenie kompleksowego zabiegu dopasowanego do indywidualnych potrzeb klienta. Ponadto, preparaty można stosować całorocznie, nie powodują eksfoliacji i mogą być stosowane nawet u osób ze skórą wrażliwą. 

Linia Gen Factor pH to 5 produktów:

  • Kwas nikotynowy
  • Kwas kawowy
  • Kwas rozmarynowy
  • Kwas huminowy A
  • Kwas huminowy B

Więcej o Gen Factor na https://cosmed24.pl/kosmetyka-profesjonalna/gen-factor-inzynieria-tkankowa/

Redakcja businessandlife.pl