Jak założyć konto przez internet?

W obecnych czasach konto w banku posiada prawie każdy obywatel. Wiele osób ma nawet kilka kont w różnych bankach. Zakładanie nowego konta nie jest specjalnie trudne. Można tego dokonać zarówno stacjonarnie w placówce, jak i online przez internet. Wiele osób zastanawia się jak założyć konto przez internet. Warto się tego dowiedzieć.

Wybór konta

Przed założeniem konkretnego konta warto przeanalizować całościową ofertę wszystkich banków oraz ich produktów, a także wybrać takie konto, które będzie dla nas jak najbardziej korzystne. Jeśli już wybierzemy właściwy bank to warto zapoznać się z jego stroną internetową, a następnie wybrać produkt, który będzie nas w pełni satysfakcjonował. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie również sprawdzenie, czy za wybrane przez nas konto są naliczane jakieś opłaty. Warto się z nimi zapoznać, aby w późniejszym czasie nie było zaskoczenia, że za coś są nam pobierane opłaty.

Udostępnienie informacji

Podczas zakładania w banku konta przez internet należy w formie online podać wszystkie najważniejsze informacje, które są wymagane podczas tego procesu. Dzięki temu bank będzie w odpowiedni dla siebie sposób mógł sprawdzić naszą tożsamość, co jest bardzo istotne w przypadku wszelkiego rodzaju produktów bankowych. Wśród podstawowych danych można przede wszystkim wyróżnić imię i nazwisko, a także datę urodzin, pesel, a także dane dowodu osobistego. Oprócz tego istotne są również dane kontaktowe, takie jak numer telefonu oraz adres e-mail.

Uzgodnienie warunków

Bardzo istotnym etapem podczas zakładania konta w banku przez internet jest również uzgodnienie warunków umowy, którą się podpisuje. Dlatego warto się z nią w bardzo dokładny sposób zapoznać. Przede wszystkim należy sprawdzić wyrażane zgody, regulamin, a także tabelę opłat oraz prowizji. Są to bardzo istotne aspekty, ponieważ są one związane z pobieraniem przez bank dodatkowych opłat, które są zależne od różnych czynników. Warto je znać.

Weryfikacja

Podczas zakładania konta w banku przez internet bardzo istotna jest również weryfikacja, która powinna się odbyć. Weryfikacja najczęściej może się odbyć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest sprawdzenie naszej tożsamości przez kuriera dostarczającego umowę. Drugim sposobem jest natomiast przelew aktywujący, czyli przelew weryfikacyjny. Druga metoda jest znacznie szybsza niż pierwsza, jednak w jej przypadku obowiązkowe jest posiadanie drugiego konta, które znajduje się w innym banku. Natomiast jeśli otwieramy swoje pierwsze konto to pozostaje wybór opcji numer jeden, czyli weryfikacja poprzez kuriera.

Redakcja businessandlife.pl