Oczyszczanie wodorowe

Czy wiesz, dlaczego oczyszczanie skóry twarzy ma tak duże znaczenie w pielęgnacji? Nie ma żadnych wątpliwości, że jest to podstawa dobrej pielęgnacji, ponieważ usuwa resztki makijażu, martwy naskórek oraz zanieczyszczenia, które osiadają na twarzy w ciągu dnia. Zaniedbanie oczyszczania skóry twarzy prowadzi do zapychania się porów i gruczołów łojowych, co prowadzi do nasilenia trądziku, trudności w utrzymaniu nawilżenia skóry oraz wrażenia zmęczonej i szarawej skóry. Oczyszczanie wodorowe to jeden ze sposobów, które najlepiej radzą sobie z usuwaniem zanieczyszczeń, pozostawiając skórę czystą i gładką.

Czy wiesz, dlaczego oczyszczanie skóry twarzy ma tak duże znaczenie w pielęgnacji? Nie ma żadnych wątpliwości, że jest to podstawa dobrej pielęgnacji, ponieważ usuwa resztki makijażu, martwy naskórek oraz zanieczyszczenia, które osiadają na twarzy w ciągu dnia.

Zaniedbanie oczyszczania skóry twarzy prowadzi do zapychania się porów i gruczołów łojowych, co prowadzi do nasilenia trądziku, trudności w utrzymaniu nawilżenia skóry oraz wrażenia zmęczonej i szarawej skóry. Oczyszczanie wodorowe to jeden ze sposobów, które najlepiej radzą sobie z usuwaniem zanieczyszczeń, pozostawiając skórę czystą i gładką.

Czym jest oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe to nowoczesny zabieg kosmetologiczny. Przebiega on w kilku etapach, najczęściej wykonywanych jest ich od czterech do siedmiu. Inspiracją do stworzenia technologii, która wykorzystywana jest w zabiegu oczyszczania wodorowego, była pielęgnacja koreańska, w której oczyszczanie to najważniejszy etap pielęgnacji. Wykorzystywany jest do tego AquaPeelH2.

Urządzenie to łączy w sobie peeling kawitacyjny, infuzję jonową oraz system oczyszczania wodorowego, dzięki czemu  zabieg ten jest tak wyjątkowy, a widoczne efekty są wielowymiarowe. Ogromną zaletą tego zabiegu jest uniwersalność, można go wykonywać o każdej porze roku i niezależnie od typu cery.

Zabieg oczyszczania wodorowego skóry polega na wtłoczeniu do głębokich warstw skóry aktywnego wodoru za pomocą strużki wody pod zwiększonym ciśnieniem. Wodór jest najmniejszym z pierwiastków występujących w naturze i wykazuje zdolność reagowania z wolnymi rodnikami.

Nadmiar wolnych rodników powoduje starzenie się skóry poprzez degradację białek, lipidów i kwasów nukleinowych. W efekcie skóra jest poszarzała, traci jędrność, elastyczność i nawilżenie, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Aktywny wodór wiąże nadmiar wolnych rodników, a także tworzy mikrouszkodzenia w błonie komórkowej, dzięki którym składniki aktywny mogą się łatwiej przedostawać do wnętrza komórek. 

Oczyszczanie wodorowe

Co daje oczyszczanie wodorowe? 

Oczyszczenie wodorowe daje widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Cera jest widocznie świetlista i nawilżona, można zauważyć, że poprawia się jej napięcie. Jednak najważniejsze są efekty, jakie daje regularne poddawanie się zabiegowi. Oczyszczanie wodorowe należy wykonywać raz w miesiącu.

Neutralizacja nadmiaru wolnych rodników i wprowadzenie pod skórę związków o działaniu antyoksydacyjnym, a także stymulacja włókien kolagenowych, sprawia, że zachodzi wolniejsze starzenie się skóry. W związku ze zwiększoną stymulacją białek kolagenowych dochodzi do spłycenia się zmarszczek oraz zwiększenia się jędrności i elastyczności skóry, co zmniejsza powstawanie nowych zmarszczek. 

W pierwszym etapie dochodzi do złuszczenia naskórka, co z w połączeniu z mikrouszkodzeniami błon komórkowych, sprawia, że dbanie i odżywianie skóry jest prostsze. Obecność martwego naskórka na twarzy powoduje, że składniki aktywne zatrzymują się na nim i nie docierają do głębszych warstw skóry. Jego usunięcie odblokowuje drogę do wnętrza skóry produktom. Mikrouszkodzenia sprawiają, że składniki z łatwością mogą dotrzeć do komórek, odżywić i nawilżyć je, a także zwiększa szybkość regeneracji komórek.

Z zabiegu mogą korzystać osoby, które zmagają się z przedwczesnym starzeniem się skóry, utratą elastyczności czy suchą skórą. Szczególną uwagę powinny zwrócić osoby, które mają trądzik i cerę ze skłonnością do przetłuszczania się. W efekcie wodorowego oczyszczania skóry nastąpi odblokowanie porów, regulacja pracy gruczołowych łojowych i unormowanie wydzielania, co prowadzi do ogólnego poprawienia stanu cery i zmniejszenia ilości wyprysków.

Czy oczyszczanie wodorowe usuwa wągry?

Wągry to jedna z najbardziej uciążliwych niedoskonałości skóry. Blokują ujścia porów, przez co mogą powodować stany zapalne oraz zaostrzenie się zmian trądzikowych. Ciężko je samodzielnie usunąć, jednak jest to możliwe za pomocą oczyszczania wodorowego. Jest to sposób nieinwazyjny i bezbolesny, a także najskuteczniejszy. Przy regularnym wykonywaniu tego zabiegu widocznie zmniejsza się liczba zaskórników, które pojawiają się na twarzy. 

Ile kosztuje oczyszczanie wodorowe?

Ceny oczyszczania wodorowego wahają się w zależności od obszaru wykonania, miejscowości, w którym zostają wykonywane, oraz kwalifikacje personelu. W większych miastach ceny są wyższe, podobnie jak osób, które przeszły szkolenia i regularnie się doszkalają. Zwykle koszta zabiegu zaczynają od 200 złotych, a dochodzą nawet do 400 złotych. Wiele gabinetów oferuje zniżki przy wyborze pakietu kilku zabiegów. 

Źródło: https://medikapoland.pl/blog/

Redakcja businessandlife.pl