System rezerwacji noclegów IdoBooking – na czym to polega?

System rezerwacji noclegów to świetny sposób na usprawnienie zarządzania działalnością hotelarską. Jednym z najbardziej nowoczesnych jest IdoBooking, który pozwala wdrożyć rozwiązania do prowadzonego biznesu – w wygodny i przystępny cenowo sposób.

Jeden system, wiele możliwości

IdoBooking to nie jedno narzędzie usprawniające – to cały pakiet takich narzędzi. Za jego pośrednictwem można skutecznie zarządzać wynajmem krótkoterminowym. System rezerwacji noclegów IdoBooking świetnie nadaje się do obsługi rozmaitych obiektów noclegowych:

  • pojedynczych, takich jak hotele, pensjonaty, schroniska, apartamenty, hostele,
  • sieciowych nieruchomości o wielu lokalizacjach.

Jest to nowoczesne rozwiązanie, które nie wymaga instalowania żadnych programów na komputerze, tablecie czy telefonie. Ponieważ dane zapisywane są w tzw. chmurze, zarządzanie systemem możliwe jest z każdego urządzenia posiadającego dostęp do internetu. Wystarczy się zalogować.

Co umożliwia korzystanie z systemu rezerwacji noclegów IdoBooking?

  • rezerwowanie miejsc noclegowych przez klientów bez ponoszenia kosztów za domenę i hosting strony internetowej,
  • integrowanie się w czasie rzeczywistym z popularnymi portalami, takimi jak Airbnb, Expedia, Booking.com (opcja Channel Manager); w ten sposób można synchronizować umieszczane dane na wszystkich stronach – zmieniając dostępność pokoi, ceny oraz inne ważne dla klientów informacje,
  • rezerwowanie pokoi bezpośrednio na stronie internetowej właściciela lokalu; centralny system rezerwacji noclegów udostępnia profesjonalną stronę internetową, system płatności zdalnych i kalendarz rezerwacji, dostępna jest również mobilna recepcja, którą można obsługiwać za pomocą aplikacji w telefonie,
  • płatności online – dzięki silnikowi rezerwacji możliwe jest błyskawiczne dokonywanie opłat, automatycznie wysyłane są maile lub SMS-y, które informują o złożeniu rezerwacji lub jej zmianie,
  • możliwość dokonywania analiz, raportowanie danych pozwala na analizę rozwoju firmy – można przyglądać się sprzedaży, obłożeniu pokoi, ilości rezygnacji, a także źródeł zainteresowania obiektem.

Zalety systemu rezerwacji noclegów IdoBooking

Choć w zakresie działań systemu zawierają się jego zalety, warto zwrócić na kolejne korzyści, które przynosi korzystanie z IdoBooking. Taki sposób działania pozwala na podkreślenie profesjonalizmu firmy – goście obsługiwani są ze starannością, otrzymują powiadomienia, a proces rezerwacji jest bardzo przejrzysty. Płatności są zabezpieczone, dzięki czemu wzrasta zaufanie klienta. System rezerwacji noclegów sprawdza się doskonale przy dużej ilości gości – każdy z nich zostanie automatycznie obsłużony, a sprzedaż może być prowadzona wieloma kanałami. Bez ryzyka błędu i przy dużo mniejszym nakładzie czasu! Wszystko można zrobić mobilnie, a w ramach usługi pozostaje bezpłatne wsparcie techniczne.

Redakcja businessandlife.pl