Tajniki idealnego doboru krawata do garnituru

Wiele osób twierdzi, że dobrze dobrany garnitur to nie wszystko. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ to dodatki podkreślają jego charakter. Koszula i krawat to elementy garderoby, które muszą być dobrze dobrane, aby cała stylizacja prezentowała się nienagannie. Najwięcej trudności sprawia krawat. Bogaty wybór wzorów, kolorów, a nawet faktur i materiałów sprawia, że łatwo popełnić błąd. Najczęściej do pomyłek dochodzi wtedy, gdy dany model wyjątkowo zwrócił naszą uwagę, lecz niestety niezbyt dobrze prezentuje się z garniturem i koszulą. Jak dobrać krawat, aby stylizacja była doskonała? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

Modne wzory krawata

Wybierając odpowiedni krawat, warto wziąć pod uwagę aktualnie obowiązujące trendy. Najmodniejsze modele zdobione są grochami. Jeżeli wybierasz się na ważną uroczystość postaw na niewielki wzór, który stanowił będzie subtelną ozdobę gładkiej koszuli. Idąc na spotkanie z przyjaciółmi, możesz założyć krawat we wzór paisley będący odpowiednikiem ornamentalnych zdobień kobiecej garderoby. Mimo oryginalnego wyglądu krawat ten będzie doskonałym wyborem, zwłaszcza jeśli Twoja partnerka ubierze się w tym samym stylu.

Krawat — zwróć uwagę na materiał oraz fakturę

Przy wyborze idealnego krawata istotny jest także materiał, z którego został wykonany oraz jego tekstura. Wybierając się na ważną uroczystość, dobrze jest postawić na ponadczasową jakość, a więc jedwab. Produkt ten nie tylko sprawi, że będziesz prezentował się perfekcyjnie, ale również będzie zachwycał nienagannym wyglądem przez lata. Jeżeli szukasz krawatu w niższej cenie, koniecznie sprawdź model wykonany z dobrej jakości bawełny. Jaki model nie jest polecany niezależnie od okoliczności?

krawat

Jak dobierać krawat — najważniejsze zasady

Wybierając krawaty, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim istotne jest to, do czego będzie zakładany. Inne zasady obowiązują przy doborze krawata do jednolitego garnituru a inne do eleganckiego zestawu składającego się ze spodni i marynarki. Jeżeli wybieramy oficjalny strój, krawat jest niezbędny. W przypadku swobodnej wersji z marynarką warto rozważyć, czy ten element będzie niezbędny.

Ostatnim niezwykle ważnym czynnikiem jest kolor, wzór i materiał. Odnośnikiem będzie w tym wypadku poszetka. Krawat powinien być wykonany z innego materiału. Jeżeli zaś chodzi o wzór, jest tutaj spora dowolność. W ostatnim czasie modne stało się łączenie pasów z kwiatowym printem na poszetce.

Postaw na wygodne, gotowe zestawy

Masz wątpliwości, który krawat wybrać, aby prezentował się on perfekcyjnie? W tym wypadku z pomocą przychodzą gotowe zestawy. Największą popularnością cieszą się praktyczne zestawienia krawata z koszulą. Nie zmienia to jednak faktu, że taki komplet powinien być dobrany do garnituru a co najważniejsze do poszetki. Na najważniejsze uroczystości wielu panów decyduje się na kompleksowy zestaw obejmujący wszystkie elementy garderoby od skarpetek przez garnitur i koszulę, a na krawacie i dodatkach kończąc.

Wybierz ciekawy krawat do czarnego i granatowego garnituru

Garnitur w kolorze czarnym i granatowym należy do najbardziej popularnych. Jaki krawat wybrać, aby prezentować się perfekcyjnie? Jeżeli planujemy klasyczną stylizację, a więc połączenie granatowego garnituru i białej koszuli, odpowiedni będzie krawat w odcieniach beżu, granatu, stalowej szarości, ciemnej zieleni, a także bordo lub fioletu. Te same kolory obowiązują w przypadku czarnego garnituru. Należy jednak pamiętać, aby w tym wypadku zdecydować się na gładki wariant, lub z subtelnym wzorem. Do czarnego garnituru nie wybieramy krawatów w krzykliwe wzory.

Redakcja businessandlife.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.