Wypadek w pracy w Wielkiej Brytanii – czy mogę dostać odszkodowanie?

Bez względu na to, w jakim kraju, czy też, na jakim stanowisko pracujemy, wszyscy w czasie wykonywania swoich zadań zawodowych jesteśmy narażeni na wypadek. Zależnie od tego, jakie były okoliczności samego zdarzenia, niekiedy możemy liczyć na odszkodowanie, które w wielu wypadkach okazuje się niezwykle pomocne. Co warto wiedzieć na ten temat?

Wypadek przy pracy – jak to wygląda?

Mimo tego, że zatrudnieni pracownicy w Wielkiej Brytanii bardzo często mają prawo ubiegać się o niemałe odszkodowanie za konkretne wypadki, to niewielu Polaków decyduje się na właśnie taki ruch. Dlaczego? Jest to spowodowane przede wszystkim niewiedzą odnośnie do znajomości przepisów prawnych. Spora część osób nawet nie wie, że odszkodowanie po prostu im się należy. Prawo do rekompensaty za szkody zdrowotne nabieramy, kiedy rozpoczniemy wykonywać wszelkie zadanie związane z naszą pracą. Co więcej, odszkodowanie należy nam się, kiedy do wypadku doszło za sprawą błędu współpracowników, czy też zaniedbania, którego dopuścił się pracodawca. Kto zatem może liczyć na odszkodowanie?

Kiedy możemy ubiegać się o odszkodowanie?

Odszkodowanie za wypadek w pracy w wielkiej Brytanii należy się nam zawsze wtedy, kiedy dane zdarzenie miało miejsce w pracy, w trakcie wykonywania określonych obowiązków. Mowa o sytuacjach, w których do wypadku doprowadził inny pracownik. Na tym jednak nie koniec, wypadek może być wynikiem zaniedbania ze strony pracodawcy, w postaci braku odpowiednich przeszkoleń, czy też zabezpieczeń. Oczywiste jest to, że nie zawsze otrzymamy naszą rekompensatę. Wszystko jest zależne od tego, jak wyglądały nasze działania zaraz po wypadku, a także, w jaki sposób przedstawimy dowody, które świadczą o uszkodzeniu naszego ciała.

Kto wypłaca odszkodowanie?

W Wielkiej Brytanii możemy spotkać się z określonymi przepisami odnośnie do tego, kto wypłaca pracownikowi odszkodowanie. Wbrew pozorom nie jest to pracodawca, a ubezpieczyciel, który jest przez niego opłacany. W związku z tym walka o odszkodowanie nieraz będzie długa oraz skomplikowana. Właśnie dlatego, jeśli zamierzamy ubiegać się o taką pomoc finansową, znacznie lepiej postawić na sprawdzoną firmę, które pomoże nam z wszelkimi formalnościami.

Redakcja businessandlife.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *