Darmowa giełda długów – dlaczego warto z niej korzystać?

Warto mieć świadomość, że zarządzenie firmą jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Firma musi bowiem zachować płynność finansową. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet jeden nieterminowy kontrahent może doprowadzić do strat. Co powinien zrobić właściciel firmy, gdy dany kontrahent nie spieszy się ze spłatą swojego długu? Świetnym rozwiązaniem może być darmowa giełda długów.

Czym dokładnie jest darmowa giełda długów?

Darmowa giełda długów jest doskonałą opcją przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy mają bardzo duże problemy z nierzetelnymi kontrahentami. Właściciele firm, którzy bowiem nie mają ochoty na upominanie swoich kontrahentów mogą zdecydować się na wspomniane rozwiązanie.

Wystarczy bowiem umieścić na danym portalu ofertę sprzedaży przysługującej należności. Na pewno znajdzie się bardzo duża liczba firm windykacyjnych, które będą zainteresowane odkupieniem długu.

Prawo roszczenia zostanie tym samym przeniesione na kupującego, a przedsiębiorca odzyska swoje pieniądze. Nie będzie konieczna decyzja sądu. Godny uwagi jest fakt, że sprzedaż nie będzie wymagała zgody dłużnika.

Jakie są najbardziej istotne zalety giełdy długów?

Zdecydowanie najczęściej wymienianym argumentem przemawiającym za skorzystaniu z giełdy długów jest możliwość zdecydowanie szybszego odzyskania swoich pieniędzy. Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę, że samodzielna windykacja może trwać praktycznie w nieskończoność. Należy zdawać sobie sprawę, że procesy sądowe mogą ciągnąć się latami. Z kolei darmowa giełda długów może pomóc w ciągu zaledwie kilku dni.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że ma to bardzo istotne znaczenie przede wszystkim w przypadku należności, których brak spłaty może bardzo negatywnie oddziaływać na działalność przedsiębiorstwa. Kolejną zaletą giełdy długów jest możliwość zaoszczędzenia cennego czasu i nerwów. Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę, że ponaglenia w zdecydowanej większości przypadków nie przynoszą praktycznie żadnych efektów.

Ponadto przedsiębiorcy coraz częściej wybierają darmową giełdę długów, by ominąć bardzo długie procesy sądowe. Można w ten sposób odzyskać pieniądze bez uczestniczenia w stresujących procesach windykacyjnych odbywających się drogą sądową. Należy również jednak pamiętać, że procedury sądowe są nie tylko niezwykle czasochłonne, ale również długotrwałe.

Darmowa giełda długów może przynieść spodziewane efekty zdecydowanie szybciej niż mogłoby się wydawać. Zdarzają się sytuacje, że przedsiębiorca nie zdążył jeszcze sprzedać długu, a pieniądze już pojawiły się na jego koncie. Należy mieć świadomość, że informacja o sprzedaży długu działa na dłużnika niezwykle motywująco.

Redakcja businessandlife.pl