Gdzie kupić wysokiej jakości kawę ziarnistą?

Miłośnicy kawy wiedzą doskonale, że najlepszy smak gwarantuje wyrób wysokiej jakości. Z uwagi na dużą ilość sklepów stacjonarnych i internetowych, wybór odpowiedniego dystrybutora nie zawsze jest prosty. W jakich miejscach można kupić kawę jakości premium, a jednocześnie sporo zaoszczędzić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w treści niniejszego wpisu.

Jaki gatunek kawy wybrać?

Istnieje wiele różnych gatunków kawy, które różnią się od siebie smakiem, aromatem oraz intensywnością. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, warto poznać dwa podstawowe warianty ziaren. Te, które są najpopularniejsze to Arabica (Coffea Arabica) i Robusta (Coffea Canephora). Ciekawostką jest, że wymienione rodzaje kawy stanowią blisko 99% asortymentu niejednej hurtowni kawy.

Ziarna Arabiki są małe, łagodne w smaku i pozbawione goryczki. Jednocześnie smak przygotowanego z ziaren napoju jest delikatnie kwaskowaty. Arabica wyróżnia się bogatym aromatem oraz gęstą, kremową konsystencją przygotowanego napoju. To właśnie z tego względu jest bardzo często wybierana przez osoby początkujące.

Druga popularna odmiana kawy, czyli Robusta wyróżnia się wyrazistym smakiem i subtelną nutą goryczy. W przypadku tej kawy nie występuje charakterystyczna kwasowość. Robusta umożliwia stworzenie intensywnego, lekko ostrego espresso. Co ciekawe, to właśnie ta odmiana zawiera więcej kofeiny. W związku z tym będzie idealnym wyborem dla osób, które preferują mocny, energetyczny strzał.

Palenie kawy — jak wpływa na smak?

Stopień wypalenia kawy determinuje smak napoju. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na ten parametr, podczas poszukiwań idealnych ziaren dla siebie. Jak to wygląda w praktyce? Stopień palenia można określić, przyglądając się barwie kawy. Im jest ona ciemniejsza, tym dłużej palone były ziarna.

Inne aspekty, które wpływają na ostateczny smak kawy to:

  • odmiana kawy,
  • stopień świeżości,
  • metoda obróbki ziaren,
  • sposób parzenia,
  • czas i sposób przechowywania.

Kupowanie kawy — online czy stacjonarnie?

Zamawianie przez internet jest rozwiązaniem zdecydowanie korzystniejszym pod względem wygody. Profesjonalna hurtownia kawy online zapewni dużo większy wybór oraz szybką wysyłkę. Co więcej, wiele tego typu miejsc oferuje system abonamentowy, który zdecydowanie ułatwia cały proces. Dodatkowo stali klienci sklepów online mogą liczyć na liczne rabaty i promocje.

Chcąc kupić wysokiej jakości kawę ziarnistą, warto skorzystać z fachowego punktu sprzedaży. Wybierając sklep internetowy, można być pewnym nie tylko bogatej dostępności produktów premium. W takich miejscach pracują również osoby, które z radością pomogą wybrać najlepszą kawę dla każdego klienta.

Redakcja businessandlife.pl