Jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej?

Coraz więcej osób zadaje sobie pytanie jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Nie ulega wątpliwości, że odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta, a mianowicie należy to zrobić skutecznie i dobrze. Jednak z tych słów tak naprawdę nic konkretnego nie wynika, dlatego należy bardziej zagłębić się w ten temat i zastanowić się jak przeprowadzić rozmowę o pracę, aby zaowocowała ona w przyszłości dostaniemy posady w danej firmie.

Pewność siebie i odwaga

Nie ulega wątpliwości, że osoby, które są pewne siebie i odważne zdecydowanie lepiej wypadają na rozmowach kwalifikacyjnych. W ten sposób zyskują w oczach pracodawcy, który widzi ich za jakiś czas w swojej firmie. Zdecydowanie pracodawcy stawiają na takie cechy, gdyż w przyszłości klienci również będą oczekiwali od firmy fachowej obsługi, która będzie się cechować właśnie otwartością i wspólnym, dobrym nawiązywaniem relacji z klientem. Skrytość, niepewność, czy wstydliwość zdecydowanie w takich sytuacjach nie pomaga. Warto jednak pamiętać, iż zbyt wielka pewność siebie może nas zgubić, a pracodawca odniesie wrażenie, że jesteśmy zarozumiali lub pozjadaliśmy wszelkie możliwe rozumy.

Uśmiech od ucha do ucha

Zdecydowanie istotną kwestią jest również uśmiech, który w dużej mierze pozwoli nam na dobrą prezentację. Wiele osób twierdzi, że nic to nie daje lub zwyczajnie jest to nienaturalne. Niestety jest to mylne przekonanie, gdyż pracodawcy szukają właśnie osób, które będą podchodziły do klientów z radością i w ten sposób stworzą miłą atmosferę, która zawsze przyciągnie potencjalnych klientów. Brak uśmiechu na twarzy z pewnością nas nie skreśla, ale w znacznym stopniu ogranicza nasze możliwości dostania wymarzonej pracy.

Opowiedz o swoich zainteresowaniach

Niezwykle często na rozmowach kwalifikacyjnych pracodawcy pytają o zainteresowania danej osoby. Jest to temat, który nie dość, że pozwala rozluźnić atmosferę, to jeszcze daje możliwość do świetnego zaprezentowania swojej osoby, trzeba tylko umieć dobrze to wykorzystać. Najlepiej mówić o sobie dużo i z pasją opowiadać o tym, co nas interesuje na co dzień. W ten sposób nasz przyszły szef widzi, że drzemie w nas potencjał, że jesteśmy osobami aktywnymi, nie bojącymi się wyzwań, czy po prostu kreatywnymi. To wszystko stawia nas w naprawdę dobrym świetle.

Podsumowując, rozmowa kwalifikacyjna zdecydowanie nie należy najłatwiejszych przeżyć w naszym życiu, jednak przy zastosowaniu się do wszystkich wyżej wymienionych rad z pewnością uda nam się zdobyć wymarzoną przez nas pracę.

Redakcja businessandlife.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.