Brak odpowiedzi na wezwanie do zapłaty, niestawianie się w sądzie oraz unikanie spłaty długów najczęściej kończy się u komornika. Egzekucja komornicza może wyglądać różnie i tyczyć się różnych elementów. Istnieją jednak regulacje prawne, które jasno określają, co może robić windykator i komornik. Oddłużanie na tym etapie jest trudne, jednak wciąż możemy coś zrobić. Jeśli jednak masz długi i jesteś jeszcze na początkowym etapie spraw sądowych, to już najlepszy moment na zgłoszenie się do kancelarii oddłużeniowej!
Co może zabrać komornik?
O egzekucji komorniczej dowiadujemy się poprzez list z sądu. Niewinny wydawać by się mogło kredyt czy chwilówka mogą doprowadzić nas do takiej właśnie sytuacji. Zdarzają się także przypadki, w których osoba zadłużona nie wie, że prowadzona jest wobec niej egzekucja komornicza. Windykator może po prostu przejść np. do zajęcia konta bankowego. Dowiemy się o tym pewnie przy pierwszej próbie zakupów czy też przy logowaniu się do banku. Jednak takie działanie nie zawsze ma podstawy prawne. Jest to nasza szansa na odwołanie i wstrzymanie egzekucji komorniczej. Trzeba jednak wiedzieć, jak to wszystko działa i gdzie uzyskać pomoc.
Egzekucja z pensji – jak wygląda zajęcie konta?
Najczęściej egzekwowanie spłaty długu opiera się najpierw na dochodach. Egzekucja z pensji to pierwszy krok. Jednak na jak długo komornik może zablokować konto? Zwykle dzieje się tak dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona lub zostanie spłacone zadłużenie. Jednak zajęcie konta bankowego nie jest zwykle korzystne i dobre w rezultacie. Komornik nie wie, czy nie wpływają tu świadczenia, zasiłki, alimenty itp., które są wykluczone z egzekucji. Antywindykacja z pewnością uwzględni wszelkie uchybienia czy pomyłki, które mogą być podstawą do odwołania. Warto więc od razu zgłosić się po pomoc prawną nim egzekucja komornicza zajdzie za daleko! Firma oddłużeniowa powinna wejść do akcji już na samym początku – przy pozwie o zapłatę.
Dlaczego nie warto uciekać od problemu zadłużenia?
W przypadku długów uciekanie od problemu cały czas pogarsza naszą sytuację. Nie otwieranie listów z sądu powoduje, że sprawa toczy się bez naszego udziału. Później nie wiemy nawet, że windykator już działa! Dług się pogłębia, odsetki rosną, a my tracimy szanse na oddłużanie. Prawnik z pewnością nam pomoże, a sami sobie tylko szkodzimy! Nieznajomość prawa jest tu głównym problemem. Niestety, ale aby skutecznie się wybronić trzeba dobrze znać regulacje i przepisy. Tylko kancelaria oddłużeniowa z doświadczeniem będzie w stanie nam pomóc. Działanie anty komornik jest często długie i zawiłe, ale warto podjąć się tej walki. Daj sobie szansę na normalne życie i nowy start – bez długów, komorników i spraw sądowych!
To, co może zabrać komornik to jedno. To, co faktycznie zrobić, to drugie! Często dochodzi do pomyłek czy działania ponad normy, gdy np. sami nie bierzemy udziału sprawie. Nie pozwól więc, aby sąd orzekł bez Twojego zdania!