Co się dzieje z twoją paczką, czyli system wms

Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl to, jak odbywa się wysyłanie paczek, które zamawiasz przez internet? Jeśli tak, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! My doskonale wiemy, jak odbywa się cały ten proces, a jeśli Ty również chcesz posiadać tą wiedzę, kontynuuj czytanie (z pewnością nie pożałujesz).

Co się dzieje z towarem, który zamawiasz?

W chwili, w której dokonujesz opłaty (jest to bardzo tylko w przypadku płacenia online), Twoja paczka zaczyna być przygotowywana. Ten proces trwa przeważnie od jednego do maksymalnie trzech dni roboczych. Warto jest podkreślić, że chodzi o dni robocze, ponieważ jeśli w między czasie pojawi się weekend czas oczekiwania może się nieco wydłużyć. Gdy Twoje zamówienie jest już gotowe do wysyłki, zostaje ono nadane.

Jeśli myślisz, że teraz pozostaje już tylko prosta droga prosto pod Twoje drzwi, to jesteś w bardzo dużym błędzie. Otóż zanim paczka do Ciebie dotrze, czeka ją jeszcze bardzo dużo przesiadek oraz magazynów. Co to oznacza? Paczka jest przekazywana kurierom, którzy następnie dostarczają je do magazynów, by w końcu mogła trafić pod Twój adres.

Jak wyglądają magazyny?

Jak się domyślasz, magazyn to bardzo duże pomieszczenia, w którym znajduje się wiele paczek. Mówiąc wiele mamy na myśli tysiące zamówień o różnych rozmiarach oraz kształtach. Mogłoby się wydawać, że w takim magazynie nietrudno o pomyłkę, jednak istnieje pewien sposób, który sprawia, że cały ten proces jest znacznie ułatwiony. Co to za magiczny sposób?

System magazynowy wms

Chodzi oczywiście o wms czyli o system, który sprawia, że zarządzanie magazynem jest znacznie bardziej przyjemne niż mogłoby się wydawać. Wms to angielski skrót od Warehouse Management System, czyli System Zarządzania Magazynem. Warto jest podkreślić, że system wms to program informatyczny dzięki któremu, logistycy oraz osoby, które zarządzają tego typu pomieszczeniami, mogą sprawnie oraz stosunkowo bezproblemowo rozdysponować pracą na terenie danego magazynu.

Systemem magazynowym wms posługują się obecnie logistycy na niemal całym świecie. Oczywiście nie jest to jedyny tego typu system, jednak jest on jednym ze zdecydowanie najlepiej działających programów. Głównym zadaniem systemu wms jest oczywiście optymalizacja pracy oraz ułatwienie wszelkich procesów zachodzących na terenie magazynu. Poprzez system magazynowy wms można między innymi:

  • kontrolować przyjęcia paczek
  • zarządzać lokalizacją danej przesyłki
  • kontrolować rzeczywisty stan magazynu na daną chwilę
  • zarządzać całym procesem wysyłki, od jej nadania aż po dostarczenie.

Redakcja businessandlife.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.