Kurier do Anglii – najlepszy sposób na nadanie przesyłki

Wielki boom emigracyjny sprawił, że wielu Polaków postanowiło na stałe zamieszkać poza granicami kraju. Spora część polskiej emigracji koncentruje się w krajach takich jak Wielka Brytania, Niemcy czy Holandia.

Wysyłka paczki – jak przygotować paczkę do Anglii?

Usługi kurierskie na trasie Polska – Anglia to praktycznie codzienność. Polonia mieszkająca na Wyspach liczy około miliona osób, co dodatkowo przyczynia się do wzmożonego ruchu przesyłkowego pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Osoby noszące się z zamiarem nadania przesyłki do Anglii powinny zatroszczyć się o jej odpowiednie przygotowanie. Należy pamiętać o tym, że obecnie każda przesyłka, niezależnie od jej wartości i charakteru transportu musi zostać poddana odprawie celnej. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że przesyłka handlowa będzie wymagała innego rodzaju odprawy celnej niż paczka pomiędzy osobami prywatnymi. Przy okazji warto zaznaczyć, że odprawy celnej nie wymagają dokumenty wysyłane w kopercie.

Wysyłka paczek do Anglii – o czym pamiętać?

Wysyłając paczki za granicę należy pamiętać o kilku istotnych sprawach. Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę czas potrzebny na dostarczenie paczki. Jeżeli zależy nam na szybkim dostarczeniu przesyłki, będziemy musieli poszukać bardziej ekspresowych rozwiązań, które czasami mogą wiązać się z poniesieniem nieco większych kosztów. Paczka wysyłana za granicę powinna być również dobrze zabezpieczona, szczególnie wtedy jeżeli przesyłamy towar delikatny, który mógłby w łatwy sposób ulec zniszczeniu. Prozaiczna sprawa taka jak wybór odpowiedniego pudełka czy folii ochronnej może zapobiec ewentualnym uszkodzeniom towaru. Jeżeli zależy nam na czasie powinniśmy zdecydować się na wybór transportu lotniczego – metoda ta będzie zdecydowanie szybsza niż transport drogą lądową, ale niestety prawdopodobnie okaże się również bardziej kosztowna.

Kurier do Anglii – dlaczego warto zdecydować się na usługi kurierskie?

Zdecydowanie się na skorzystanie z usług firmy kurierskiej to bardzo często wybierane rozwiązanie – dzięki temu w szybki i bezpieczny sposób możemy nadać praktycznie każdy rodzaj paczki. To właśnie szybkość i prostota bardzo często przekonują wszystkich niezdecydowanych. Dodatkowo nadanie paczki wiąże się z niewielkimi formalnościami takimi jak wejście na stronę danej firmy, uzupełnienie formularza i wydrukowanie listu przewozowego – bez wychodzenia z domu, szybko i wygodnie. Wysyłka kurierem to także większa niezawodność niż w przypadku paczek nadawanych za pomocą tradycyjnej poczty. Jednym z ciekawszych udogodnień oferowanym przez większość firm kurierskich jest możliwość stałego monitorowania paczki. Bardzo często możliwy jest również kontakt telefoniczny z kurierem odpowiedzialnym za transport danego ładunku, co dodatkowo zwiększa komfort korzystania z usługi. Wiele osób decyduje się na wybór kuriera również ze względu na możliwość indywidualnego dopasowania oferty – kurier do Anglii dostarczy nawet niestandardowe paczki o nietypowych, bardzo dużych rozmiarach.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Anglii?

Koszt wysyłki paczki do Anglii będzie zależał od wielu czynników takich jak wielkość i waga paczki czy konkretna odległość. Cena może ulec zmianie również wtedy, gdy wybierzemy opcję szybszego dostarczenia przesyłki – w celu obliczenia dokładnych kosztów najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie ceny na https://allekurier.pl/. Przy planowaniu wydatków związanych z przesyłką do Anglii trzeba mieć również na uwadze Brexit, który negatywnie odbija się na cenach przesyłek.

Redakcja businessandlife.pl