Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Samochody dostawcze do Twojej firmy z finansowaniem

17 lipca 2022 samochody dostawcze


Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że samochody dostawcze są niezbędnym narzędziem pracy. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na kredyt, leasing, autonajem. Dla kogo przeznaczony jest leasing samochodów dostawczych? Należy zaznaczyć, że dostawczaki służą do przewożenia ładunków. Ich masa nie przekracza 3,5 tony. Warto wiedzieć, że na zakup tego typu samochodów decydują się nie tylko firmy transportowe, ale również przedsiębiorstwa na co dzień związane z usługami instalacyjnymi czy remontowymi. Godny uwagi jest fakt, że samochody dostawcze nie tylko przyspieszają, ale również ułatwiają pracę.

Jakie możemy wyróżnić rodzaje leasingu na samochód dostawczy?

 

Obecnie procedury związane z wzięciem pojazdu w leasing są znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Na rynku działają podmioty specjalizujące się w pomocy przedsiębiorcom przy otrzymaniu leasingu. Doskonałym przykładem może być VW FS. Można zdecydować się na leasing operacyjny i finansowy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli firm cieszy się autonajem.

Czym dokładnie wyróżnia się leasing operacyjny

 

Należy wiedzieć, że jest to najczęściej wybierany rodzaj leasingu przez osoby zainteresowany tą formą finansowania. Godny uwagi jest fakt, że dostawczaki nie wchodzą wówczas w skład majątku danego leasingobiorcy. Wspomniany leasingobiorca może jednak zaliczyć zarówno miesięczne raty leasingowe, jak i opłatę wstępną do kosztów uzyskania przychodu. Ponadto do każdej raty będzie doliczany VAT. Oznacza to w najprostszym możliwym ujęciu, że przedsiębiorca nie będzie płacił tego podatku na początku trwania umowy. Nie można zapomnieć, że na wspomnianym leasingobiorcy nie będzie spoczywał obowiązek związany z dokonywaniem odpisów amortyzacyjnych. Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że firma po zakończeniu umowy leasingowej będzie mogła zdecydować się na wykup auta dostawczego.

Na czym polega leasing finansowy?

Z kolei w omawianym przypadku samochód dostawczy będzie wchodził w skład majątku leasingobiorcy, którego zadaniem będzie dokonywanie odpisów amortyzacyjnych. Warto również wiedzieć, że do kosztów uzyskana przychodu można będzie zaliczyć tylko część odsetkową raty leasingowej. Ponadto podatek VAT płacony jest jednorazowo w całości przy pierwszej racie po odbiorze samochodu. Nie można zapomnieć, że po zapłaceniu przez przedsiębiorcę ostatniej raty staj się on automatycznie właścicielem określonego samochodu dostawczego. Jest to coraz częściej wybierany rodzaj leasingu przez właścicieli firm.

Redakcja businessandlife.pl

Redakcja BusinessAndLife.pl to zespół pasjonatów z różnych dziedzin, którzy z zaangażowaniem tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak założyć kartę paliwową dla firmy
Jak prowadzić sprzedaż na Allegro
Leasing na firmę jednoosobową w pigułce

Jesteś zainteresowany reklamą?

Leasing na firmę jednoosobową w pigułce