Barierki ochronne – inwestycja w bezpieczeństwo!

Bezpieczeństwo pracowników w firmie, klientów na parkingu czy dostawców na rampie jest priorytetem każdego przedsiębiorcy. Zwykle dysponuje on pewnymi instrukcjami, jak zachować się w danej sytuacji. Niemniej jednak w każdej firmie powinny znaleźć się barierki ochronne, dzięki którym w jeszcze lepszy sposób będzie można zadbać o bezpieczeństwo. Jakie zastosowania mają barierki ochronne?

Wyznaczanie tras

Pierwszym, podstawowym zadaniem barierek ochronnych jest oczywiście wyznaczanie tras. Są one szczególnie pomocne w okresach wzmożonego ruchu, gdy bardzo łatwo o wypadek. Barierki przydają się przede wszystkim na parkingach, lecz równie dobrze mogą wyznaczać trasy pracownikom na magazynach. Z drugiej strony barierki ochronne mogą stanowić swego rodzaju zaporę, dzięki której nikt nie dostanie się w nieodpowiednie miejsce. Zakup barierek ochronnych jest konieczny szczególnie w czasach pandemii, gdy obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom, na przykład poprzez wyznaczenie takich tras, aby poszczególne zmiany nie miały ze sobą kontaktu.

Ochrona półek i odgradzanie

Barierkę ochronną metalową możemy wykorzystać także do ochrony poszczególnych elementów wyposażenia, na przykład regałów, półek czy słupów. W tej roli sprawdzają się one idealnie przede wszystkim na magazynach, w halach targowych oraz produkcyjnych. Wystarczy tylko ustawić barierkę niedaleko wyposażenia, które ta ma chronić i gotowe – możemy mieć pewność, że nikt nie uderzy w nie na przykład wózkiem. Barierki ochronne mogą również odgradzać miejsca, po których nie powinniśmy stąpać. Może być to na przykład naderwana podłoga lub obszar, w którym przecieka dach. 

Postaw na dobrą jakość i bezpieczeństwo 

Przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że w firmie bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu. Chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwo pracowników, ale również klientów, dostawców czy partnerów biznesowych. Dlatego też zawsze powinniśmy dysponować zapasowymi barierkami ochronnymi, które możemy umieścić na przykład w magazynie. W momencie, gdy będą nam potrzebne, wystarczy wyciągnąć je i użyć w odpowiedni sposób. Ogromną zaletą barierek ochronnych jest fakt, iż nie zajmują one zbyt dużo miejsca. Co więcej, sam ich zakup nie będzie stanowił dla firmy zbyt dużego wydatku, bowiem kosztują one maksymalnie kilkaset złotych. Dodatkowo pamiętajmy, iż są one niezwykle proste w montażu, dzięki czemu możemy je w kilka chwil rozstawić w miejscu, w którym będą one pełnić właściwą rolę. 

Redakcja businessandlife.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.